♦️فرماندار رودبار جنوب در جلسه ستاد مدیریت بحران استان مطرح کرد:
🔰خواستار حمایت مالی و لجستیکی هستیم 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رودبار جنوب
🔷صبح امروز علی پرورش فرماندار شهرستان رودبار جنوب در جلسه ستاد مدیریت بحران استان که در محل سالن کنفرانس پیامبر اعظم استانداری به ریاست علی زینی وند استاندار کرمان برگزار شد با اشاره خسارت زیاد حاصل از سیل اخیر گفت:امروز در رودبار جنوب شرایط مطلوبی حاکم نیست و زیرساخت های شهرستان در اکثر بخش ها به شدت دچار آسیب شده و لذا جهت رفع شرایط موجود اقدام اساسی لازم است.
🔶فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان رودبار جنوب در ادامه با بیان اینکه بخش کشاورزی شهرستان رودبار جنوب که منبع درآمد غالب مردم هست به شدت آسیب دیده و چاه های آب کشاورزی و مزارع و دام مردم ازبین رفته و لذا از استاندار محترم تقاضا داریم نسبت به تخصیص اعتبار جهت جبران خسارات تدابیر لازم را اتخاذ نماید.
 
🔷پرورش در ادامه خواستار ورود ماشین آلات راهسازی بیشتر به شهرستان شد تا فرایند لایه روبی مسیل ها و ترمیم و احداث سیل بند ها سرعت بیشتری یابد.
 
🔶فرماندار رودبار جنوب توجه به جبران خسارات وارده به حوزه مسکن را نیز مهم عنوان کرد و گفت در این خصوص منازل بسیاری آسیب دیده و لازم است اقدام عاجل صورت پذیرد.
 
🔷اردوگاه اسکان موقت در منطقۀ جازموریان احداث شود/ برخی از روستاهای سیل‌زده با تانکر آبرسانی می‌شوند
 
🔻فرماندار رودبار جنوب؛ شهرستانی که اواخر دی‌ماه با سیلاب شدید مواجه شد، با بیان اینکه در حال خروج از وضعیت اضطرار هستیم، گفت: «مشکل تامین آب بیش‌تر مناطق رودبار رفع شده و فقط در برخی مناطق با مشکل روبه‌رو هستیم که مقرر شد آبرسانی به این مناطق فعلا با تانکر انجام شود».
 
🔻علی پرورش افزود: «سیلاب دو هزار میلیارد تومان به این شهرستان خسارت زده است».
 
🔻به گفته‌ی وی، جبران خسارت ناشی از تلف شدن دام‌ها، بازسازی سرویس‌های بهداشتی، احداث اردوگاه اسکان موقت در منطقه‌ی تالاب جازموریان و احیای چاه‌ها و قنوات خواسته‌های مردم این منطقه است
#فرمانداری_رودبار_جنوب