رئیس جمهور برای بررسی میدانی و بازدید از مناطق سیل‌زده به شهرستان‌های جنوبی استان کرمان سفر کرده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رودبار جنوب به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، آیت الله سیدابراهیمی رئیسی رئیس جمهور ظهر امروز اول بهمن ماه با استقبال دکتر علی زینی‌وند استاندار کرمان، وارد فرودگاه جیرفت شد.
رئیس جمهور در این سفر از پیش اعلام نشده خود ضمن بازدید میدانی از مناطق سیلزده رودبار جنوب نحوه خدمات‌رسانی به سیلزدگان را بررسی کرد.
رئیس جمهوری اسلامی ایران در حالی که استاندار کرمان وی را همراهی می کرد وارد روستای سیلزده نهضت آباد از توابع شهرستان رودبار جنوب شد.
وی در جمع مردم این روستا گفت: حضور در بین شما مردم را توفیق الهی می دانم. شما مردمی شهیدداده، خوب و انقلابی هستید و حاج قاسم همواره از خوبی مردم می گفت.
دکتر رئیسی با تشکر از اقدامات انجام شده، احداث سیلبند را برای رفع مشکل سیل جنوب ضروری اعلام کرد.
رئیس جمهور از استاندار و سایر مدیران تشکر کرد و گفت: پیگیر مشکلات مردم سیلزده بودم و به محض پایان سفر مسکو در بین شما حاضر شدم.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، آیت الله رئیسی بامداد امروز در بدو ورود به ایران از سفر مسکو و از فرودگاه مهرآباد تهران طی تماس تلفنی با دکتر زینی‌وند استاندار کرمان، شخصا جویای احوال مردم سیلزده استان کرمان شده بود.
شایان ذکر است، جاری شدن سیل در شهرستان‌های جنوبی استان کرمان که بیشترین تاثیر را در رودبار جنوب، قلعه گنج و منوجان بر جای گذاشته است، 25 هزار نفر را گرفتار کرد.
با وجود تلاش‌‌های صورت گرفته اما هنوز 10 تا 12 هزار نفر از هم استانی‌ها به دلیل باتلاقی بودن مسیرها در حاشیه جازموریان گرفتار سیلاب هستند.
همچنین با دستور وزیر کشور طی دو روز بازدید وی از مناطق سیلزده (29 و 30 دی ماه)، 6 دستگاه بالگرد از ارتش، سپاه و هلال‌احمر امدادرسانی هوایی را به روستاها صعب‌العبور و دور از دسترس زمینی انجام می‌دهند.