به گزارش روابط عمومی فرمانداری رودبار جنوب به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان

استاندار کرمان گفت: منطقه هنوز درگیر سیلاب است و هم اکنون نمی‌توان برآوردی از میزان خسارت اعلام کرد، اما بیشترین خطر تهدید سیلاب در شهرهای رودبار جنوب و زهکلوت است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، دکتر علی زینی‌وند در تشریح آخرین وضعیت مناطق سیلزده جنوب استان عنوان کرد: منطقه هنوز درگیر سیلاب است و الان نمی‌توانیم برآوردی از میزان خسارت وارده اعلام کنیم.
وی بیشترین خطر تهدید سیلاب را در شهرهای رودبار جنوب و زهکلوت اعلام کرد. استاندار کرمان عنوان کرد: در عنبرآباد هم به دلیل طغیان رودخانه‌ها بخشی از مسیرها قطع شده و مناطقی نیز دچار فرونشست زمین شده‌اند که اسکان اضطراری آنها انجام شده است.
زینی‌وند ادامه داد: در حوزه زهکلوت بیشترین خطر متوجه شهر زهکلوت و روستاهای حوزه جازموریان است که دسترسی هم به آنها نداریم.
وی از تشکیل جلسه اضطراری ستاد مدیریت بحران استان در محل فرمانداری رودبار جنوب جهت اتخاذ تصمیمات لازم خبر داد و گفت: حدود 300 روستا راه دسترسی به آنها وجود ندارد.
استاندار کرمان از تخلیه کامل 5 روستا در جنوب استان به دلیل خطر سیلاب خبر داد و بیان کرد: تمرکز امکانات و ماشین‌آلات برای حدود 100 روستا که بیشترین خطر سیل را دارند، صورت گرفته است.
زینی وند اظهار کرد: به مردم شهر رودبار و زهکلوت هشدار داده‌ایم که حاشیه رودخانه را تخلیه کردند.
وی افزود: خطر کنونی مربوط به روان‌آبهای بالادست از کوه های جبالبارز، دشت عنبرآباد و کهنوج است که رودخانه ها به صورت خروشان به سمت جازموریان در حرکت هستند.
زینی‌وند ادامه داد: این رودخانه‌ها از درون شهر رودبار می گذرند که خوشبختانه تا الان خسارتی به شهر وارد نشده و با فروکش کردن روان‌آب‌ها در بالادست مشکلی نخواهیم داشت.
استاندار کرمان از حضور تمام تیم‌های امداد در مناطق سیلزده اطمینان خاطر داد و افزود: ارتباط با روستاهایی که دسترسی به آنها نداریم به صورت رادیویی و تلفنی برقرار است.
وی ادامه داد: همه مدیران را به حوزه جنوب فراخوان شده و در صحنه هستند و با گروه‌های امدادی و هلال احمر و نیروهای جهادی به دنبال حل کار مردم هستیم.
استاندار کرمان با بیان اینکه امداد هوایی نیز آماده است تا فردا صبح به روستاهایی که دسترسی زمینی به آنها ممکن نیست، انجام شود، گفت: براساس پیش‌بینی هواشناسی از ساعات اولیه فردا صبح، سیلاب‌ها فروکش خواهند کرد و می‌توانیم در مناطق حضور یابیم.