مکان فعلی :

           
اخبار برگزیده :
۱۳۹۷/۰۱/۱۶

کشاورزان رودبار جنوب نگران افت قیمت گوجه فرنگی نباشند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت چنانچه  بعد از تعطیلات افت قیمت گوجه فرنگی داشته باشیم دولت اقدام به خرید توافقی این  محصول خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری رودبارجنوب دکتر موسوی رییس سازمان در جلسه  برنامه ریزی  خرید گوجه فرنگی کشاورزان شهرستان رودبار که با حضور فرماندار این شهرستان و جمعی از معاونین و مدیران سازمان در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رودبار جنوب برگزار شد اظهار داشت : باتوجه به تغییرات اقلیمی در زمستان 96 و افزایش دما، رسیدگی محصول گوجه فرنگی دراستان های همجوار هرمزگان، سیستان و بلوچستان و جنوب استان کرمان همزمان شده است  وهمچنین تعطیلات ایام نوروز باعث شده  که تقاضا برای خرید این محصول که عمده آن تهران است کمتر شود.

وی افزود:در جنوب کرمان در واقع دو  اقلیم برای محصولات گوجه فرنگی، سیب زمینی و پیاز وجود دارد یکی شهرستان منوجان  که کاملا هم اقلیم  با استان هم مرز هرمزگان است و مشابهت بسیار زیادی در مراحل کاشت داشت برداشت با این استان دارد و دیگر اقلیم سایر شهرستان های جنوب کرمان از جمله رودبار فاریاب، عنبراباد، کهنوج و جبرفت می باشد .

وی بیان داشت . گوجه فرنگی شهرستان منوجان که طرح استمرار بوده تقریبا در مراحل پایانی برداشت است و بعد از آن  محصول عمده گوجه فرنگی شهرستان های رودبارجنوب وکهنوج، فاریاب،جیرفت وعنبراباد آغاز می شود .

دکتر موسوی خاطر نشان کرد: انتظار  می رفت که قیمت گوجه فرنگی مانند سال قبل باشد لیکن به کشاورزهای عزیز توصیه می کنم در برداشت این محصول مقداری دست نگه دارند تا مسافران نوروزی بویژه در پایتخت به شهرهای پرجمعیت خود برگردند و تقاضا به حالت عادی برگردد.

وی اظهار امیدواری کرد بر اساس رایزنی هایی که با مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی داشتیم وپیگیری هایی که از طریق استانداری کرمان انجام شد و جلسه امروز در شهرستان رودبار در حضور فرماندار محترم شهرستان چنانچه افت قیمت بعد از تعطیلات داشته باشیم دولت حتما واردعمل شده وبا قیمت توافقی نسبت به خرید محصول گوجه فرنگی اقدام خواهد کرد لذا کشاورزان عزیزنگران نباشند.

گفتنی است سطح زیر کشت محصول گوجه فرنگی در  شهرستان رودبار جنوب بیش از 6000 هکتار است.


منبع : فرمانداری رودبارجنوب


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲